Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla przykładu kociej toalety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Natomiast w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, żeby bez problemu utrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata brudy do kontenera, lub do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które niejednokrotnie sprzątają kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. w wypadku, gdy kot już ukończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, w tym celu, byleby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek kocha rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – powinno się uważać, aczkolwiek określone kocięta mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można wstawić do środka kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaci się co więcej kupić dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota