Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być wspaniałą okolicznością, żeby dać czas waszemu czworonogowi. Podróż wraz z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, w tym samym czasie dając psu chwilę. W lecietrzeba uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie podatne. Psy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co zapewniają kompleksową obronę psa. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę wymagana jest większa profilaktyka, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej podróży trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html smycz dla psa