Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak więc dokonać wyboru drapaka oraz zadowolić nawet bardzo wymagającego zwierzaka?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym pieńkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze słupka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Trochę droższą wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html